Pirmais politikas veidotāju hakatons

hakatons
Dalies

2019. gada nogalē Ekonomikas ministrija organizēja 5G politikas veidotāju hakatonu, kurā piedalījās  Eiropas un Baltijas reģiona politikas veidotāji, uzņēmēji, mobilo sakaru nodrošinātāji, kā arī juristi no deviņām pasaules valstīm, kuri izvērtēja esošo nozares politiku un kopīgi meklēja risinājumus mērķtiecīgākai 5G inovāciju radīšanai un ieviešanai Baltijas jūras reģionā. Hakatons notika sadarbībā ar VAS “Elektroniskie sakari”, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Latvijas Mobilo Telefonu. 5G politikas veidotāju hakatons bija daļa no Baltijas jūras reģiona 5G Techritory foruma.

Ar pirmā politikas veidotāju hakatona organizēšanu Latvija ir iniciatore inovatīvai starptautiskajai sadarbībai 5G tehnoloģijas izmantošanā inovatīvā uzņēmējdarbībā un pilsētu attīstībā. Hakatons ir pieeja, kas ierasti tiek izmantota informācijas tehnoloģiju jomā, radot iespēju pāris dienu laikā sasniegt rezultātu, kas tradicionālāku metožu gadījumā tiktu realizēti vismaz mēnesi ilgā darbā. Savukārt hakatona metodikas pielietošana politikas veidošanā ir jauns un nebijis process, līdz ar to šis process kalpoja, kā pilottests, lai novērtētu šī koncepta efektivitāti.

5G politikas veidotāju hakatons bija daļa no šā gada 28. un 29. novembrī Rīgā notikušā Baltijas jūras reģiona 5G Techritory foruma. 5G Techritory foruma laikā vairāk nekā 80 nozares pārstāvju no visas pasaules dalījās pieredzē un diskutēja par jomām, kurās 5G nesīs būtiskas pārmaiņas – viedās pilsētas, mobilitātes risinājumi, “Industrija 4.0” un gaidāmā digitālā transformācija rūpniecībā, jaunās iespējas ar 5G tehnoloģiju mediju un izklaides jomā.

Vairāk šeit